Lähetä meille viesti, niin otamme sinuun yhteyttä.
Nimi:

Puhelin:

Tarjouspyyntö/Palaute:

Sähköpostiosoite:


1379599_333755560101492_1951176070_n (1).jpg

Laila ja Olavi- laulukilpailun semifinalistit 2020 valittu


Seniorisarja

Kirsi Ukkonen,Elimäki
Birgit Hast,Porvoo
Sirkka Toropainen,Koria
Marja- Leena Järvi,Mäntsälä
Heli Koivisto,Helsinki
Eeva-Kaisa,Tastula,Seinäjoki
​Liisa Kytöviita,Ikaalinen
Raija Ahtiainen,Mäntsälä
​Päivi Mäkeläinen,Turenki
Arja Ihalempi-Rossi
Sisko Linnajärvi,Jyväskylä
Tuija Pentinsaari,Lautiosaari
Sirpa-Reeta Muuronen,Lappeenranta
Marja-Liisa Ahvenniemi,Mikkeli
Kerttu Huovinen,Onttola
Anja Tervahauta,Tornio
Eija Tuovinen,Leppävesi
Outi Karjalainen,Oulu
Sirkka Näsi,Akaa
Liisa Korhonen,Sotkamo
Leila Marttila,Mynämäki
Heikki Kirjola,Nastola,
Oiva Makkonen,Lampikangas
Mauri Tuominen,Kaarina
Hannu-Kalevi Teräväinen,Röykkä
Pauli Leppänen,Helsinki
Viljo Savinainen,Vantaa
Timo Liukkonen,Espoo
Reijo Kuokkanen,Vantaa
Martti Kari,Ulvila
Esa Savolainen,Jyväskylä
Pentti Koskimaa,Somero
Timo Uusikylä,Turku
Jorma Vainio,Tornio
Esko Holappa,Pyhäjärvi
Kari Kettunen,Kuvansi
Eero Alanampa,Nampa
Pekka Autonen,Mänttä
Leo Louhivuori,Jyväskylä


Yleinen sarja

Jaana Lapakko,Imatra
Marika Aho,Lahti
Susanna Starck,Vaasa
Satu Airas,Lappeenranta
Pia Helveranta,Imatra
Minna Laukkanen,Hollola
Pia Kajula,Lahti
Birgitta Äijälä,Parkano
Merja Valtonen,Turku
Sanna Linna,Salo
Sari Siltaniemi,Inkoo
Ailamari Vehviläinen,Jyväskylä
Eva Vikman,Leivonmäki
Tarja Koponen,Ylivieska
Marjo Tiainen,Aura
Pia Heinonen,Tampere
Hanna Utunen,Haaparanda
Arja Karttunen,Mieto
Tarja Kultavuori,Alajärvi
Sari Virkkala-Turpeinen,Muurasjärvi
Ulla Tuomisto,Tampere
Anna-Kaisa Lassila,Kälviä
Laura Kyllönen,Pyhäsalmi
Suvi Kelkkanen,Iittala
Marianne Sandhu,Laihia
Katja Stenholm,Klaukkala
Hanna-Leena Suutari,Oulu
Anna-Kaisa Korpinen,Kajaani
Saila Lehto,Lahti
Jyrki Salonen,Ikaalinen
Svante Öström,Porvoo
Tuomo Säkkinen,Lahti
Harri Laakso,Imatra
Ari Tamminen,Jämijärvi
Pekka Havantola,Vihti
Anton Laamanen,Hamari
Jari Niskanen,Kellokoski
Matti Peltonen,Taalintehdas
Harri Laatikainen,Tampere
Markku Touronen,Virrat
Heikki Koivunen
Juha Hautaluoma,Laihia
Harri Piiroinen,Liperi
Kalle Härmä,Seinäjoki
Pauli Lindeman,Parainen
​Markku Partala,Ylivieska
​Ilari Rautiainen,Iittala

Semifinaali: pe 31.7-1.8.2020,Lohja Spa & Resort

Koronatilanteen vuoksi ajankohta voi siirtyä.